Projekt UPSVR Zručnosti na trhu práce

Ako sa pýtať na pohovore

otazky na pohovore

Ak ste si doteraz neuvedomili silu otázok na pracovnom pohovore, tento článok je pre vás.

Pracovný pohovor, na ktorý ste sa dostavili má extrémnu silu pre vašu budúcnosť, bez toho či ste si toho vedomý alebo nie. Či ste sa pripravili, alebo nie. Na pracovnom pohovore, môžete (a ľahko dokážete!) potiahnúť za nitky, ktoré dokážu ovplyvniť názor o vás.

Veľká škoda, že nie všetci kandidáti o tom vedia

Je pre mňa neuveriteľné, že ešte vždy sa stretávam s názorom, že pýtať sa na pracovnom pohovore znamená byť drzý. Prosím, ak je toto váš príklad, na konzultácii vám vysvetlím ako mať na pohovore sebavedomie, a prečo je extrémne dôležité pýtať sa.

Pracovný pohovor je priestor, v ktorom sa stretávate s potenciálnym zamestnávateľom ABY STE SA ROZHODLI, ČI MÁTE ZÁUJEM:

  • vy ste sa prišli pozrieť, čo je to za firmu
  • vy máte záujem o pozíciu a chcete vedieť viac
  • vy potrebujete zistiť, ako dokážete zúročiť vaše skúsenosti
  • vy ste sa rozhodli urobiť zmenu

Inzerát zamestnávateľa je rovnako ako váš životopis prvý a neúplný kontakt, základné informácie, ktoré je potrebné doplniť. Preto výber pokračuje na pracovnom pohovore, kde sa obe strany oťukajú.

Viete si predstaviť pohovor, na ktorom sa zamestnávateľ nič nepýta? A neuveríte, je mnoho pohovorov na ktorých sa kandidáti nepýtajú. Je jasné, že toto nie je vyrovnaná hra. A tak sa kanidát cíti podcenený, čo mu zväzuje ruky a nedokáže sa odprezentovať tak, ako si jeho skúsenosti zaslúžia. Z čoho logicky vyplýva, že len ťažko si takého kandidáta na pohovore vyberú.

A preto, žolík je vo vašich rukách. Ak ho chcete použiť, pomôže vám môj 60-stranový návod, v ktorom krok za krokom nastavíme práve váš pohovor, nájdete odpovede na vaše nezodpovedané otázky.

Otázky na záver, dostanú zamestnávateľa do situácie, v ktorej si uvedomí vašu hodnotu. A to len vďaka tomu, že dokážete položiť tie správne otázky. Moji klienti vyskúšali otázky na záver u rôznych firiem od malých rodinných, po národné korporáty. Nečakajte, že otázky na záver nahradia vaše skúsenosti, práve naopak pomôžu im dokonale vyniknúť.

Je tak jednoduché prejsť pohovor úspešne, ak viete ako na to. A moja odmena, sú vaše reakcie po pracovných pohovoroch:

„Som úplne nabudená a šťastná, ĎAKUJEM. Ste skvelá“

„Ďakujem za cenné rady. Aplikovala som ich do mojej prezentácie na pohovore a práve mi volali ze ma chcú, aj pristáli na moje podmienky. Super. Teším sa. Som úplne nabudená a šťastná. ĎAKUJEM. Ste skvelá.“ Jana

Už vás nič nedelí, od podobnej radosti akú mala Jana. Aj vy si môžete vyberať 🙂

Silvia


Silvia Skalická – job mentor, pomôžem vám nájsť nové riešenia, či už ste na strane zamestnávateľa alebo sa uchádzate o prácu. Ak ste zistili, že vašim spôsobom nedosahujete výsledky, je čas urobiť nový krok.
Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov