3-dňový HR tréning

Chameleón – aká pozícia mu sadne?

Máte vo svojom okolí “chameleóna”? Isteže v prenesenom význame, hovoríme o človeku pre ktorého je prioritný jeho vzhľad. Prioritný natoľko, že všetko ostatnú tomu podriadi.

Mimoriadne sa sústredí na svoj zovňajšok, na to aby vystupoval spoločensky, aby mal vyberané spôsoby, veľmi rád sa riadi pravidlami.

Všetko to robí len preto, aby bol považovaný za dôležitého. Je totiž presvedčený, že ak chce byť dôležitý, musia ho najprv ľudia tak vnímať. Jeho dôležitosť záleží na dojme, ktorý vzbudí.

V skutočnosti je jeho život naplnený pochybnosťami. Neustále pochybuje o to ako ho budú vnímať ostatní. Je presvedčený, že najrýchlejšie dosiahne uznanie vzhľadom, je to pre neho najľahšia forma. Urobiť dojem. Získa rýchle uznanie a pozornosť.

Sú to ľudia, ktorí sú veľmi zameraní do svojho vnútra, sú mimoriadne zraniteľní. Hlavne reakciami a názormi ostatných.

Keďže väčší dôraz prikladajú na to ako vyzerajú než na to kým sú, ich pocity a nápady ostatní považujú za nedôležité.

Všetko je v pohode, ak sa cíti pre ostatných dôležitý. Každá pochvala ho povzbudzuje.

Jednoducho človek takého typu sa cíti uznávaný a dôležitý ak ho niekto iný ohodnotí či už partner, kamarát ba aj cudzí človek len nech je to ohodnotenie pozitívne.

Trpí deficitom stanovenia si vlastných cieľov, vážením si seba samého. Hoci nie je sebavedomé zakladať svoju sebaúctu na hodnotení iných, je to jeho postup. Nedokáže sa vyvarovať porovnávaniu sa s ostatnými, ťažko hľadá svoje silné stránky.

Ak sa títo ľudia dokážu povzbudiť sami, dosiahnu výsledky vďaka ktorým budú považovaní za dôležitých.

Byťchameleónom” neznamená byťoutsider-om. V pracovnom prostredí sa takýto ľudia hodia na pracovné pozície v oblasti – módy, návrhy interiérov, fotografie, maľby, modeling, odevné návrhárstvo, etiketa, kurzy správania, dodržiavanie protokolu.

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov