Projekt UPSVR Zručnosti na trhu práce

Chyby, ktoré robíte na pohovore

Čo Vás na pohovore stresuje najviac? 


Máte s pohovormi málo skúseností? Alebo žiadne? 
Neviete ako sa pripraviť?
Nemáte predstavu o tom, čo môžete očakávať?
Hovoriť o sebe Vás už vopred desí?
Lámete si hlavu nad tým ako zaujať?
Neveríte si? 
Nemáte taktiku a ani stratégiu a preto sa necháte ľahko vyviesť z miery?

A je to jasné, idete na územie, ktoré je pre vás neznáme a vy si trúfate dať to bez prípravy? 🙂 … to je hneď prvá chyba.

Prichádzate na pohovor, netušíte ako začať … nemáte pripravený úvod, neviete ako zaujať. Tak v strese začnete hovoriť nepodstatné veci, ktoré odpútavajú pozornosť recrutiera ( napr.“Na strednú školu som chodil v Trnave“). V snahe upútať pozornosť „vysypete“ hneď v úvode celý životopis a pre recruitera to začína byť únavné. Nudáááá, toto už videli v životopise. To nie je dobrý začiatok.

A prichádza hádam najhoršie – bolo by vhodné predať svoje výsledky. Fuuuuu, vlastná hodnota nie je zrovna vaša téma, čo hneď vidieť na vašom prejave. Tým pádom nedokážte upriamiť pozornosť na to, čo by vás malo predať. Bojíte sa posudzovania? Máte stále pocit, že ide o chválenie? Veď všetko je v životopise, myslíte si že to stačí? Škoda, váš čas bol práve teraz. Tak s týmto postojom to nepôjde.

A keďže pre recruitera ste ešte stále záhadou, pretože sa zatiaľ nič o vás nedozvedel, prichádzajú otázky. A tu vám už skáču kolená pod stolom … všetky otázky sa vám zdajú nepríjemné. Trápi vás, že ste nenašli na internete všetky správne odpovede. Tým pádom, už máte pocit, že nie ste dosť dobrý. Vaše pozornosť ubieha zlým smerom, ste v čoraz väčšom strese. Je to jasné, nevyberú vás. Ste presvedčený, že na to nemáte. To najdôležitejšie vám totiž ušlo. Že tento pohovor mal byť o vás. A vám sa ani raz nepodarilo zabodovať.

Čo tak pripraviť sa so mnou?

Na osobnej konzutlácii vás naučím ako začať v úvode pohovoru, aby všetci zbystrili pozornosť. Budete hovoriť o svojich výsledkoch s uznaním vlastnej hodnoty tak, aby pre vás nebol problém vybudovať dôveru už na pohovore. Nebudete sa báť otázok a s pokojom odprezentujete svoje očakávania.

Pretože každý si môže vybrať. Aj VY 🙂

Cesta k osobnej konzultácii vedie tade. Rada budem súčasťou vášho úspechu 🙂

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov