Projekt UPSVR Zručnosti na trhu práce

Videoživotopis v 6-tich krokoch

videozivotopis

Aj vy ste sa pristihli ako premýšľate o tom, ako zaujať zamestnávateľa inak? Ako si získať sympatie bez klasického životopisu? Pár zoom stretnutí máte za sebou a máte pravdu, že nahrať svoje vlastné promo video, nie je zlý nápad …

Mám pre vás 6 krokov, s ktorými to zvladnete v pohode. A nielen to. Naučíte sa odprezentovať v krátkosti, čo môžete využiť vo viacerých situáciách. Ruku na srdce, povedať o sebe to najdôležitejšie za 30 sekúnd si vyžaduje dlhšiu prípravu.

Tak poďme na to:

KROK 1. Zaujmite hneď úvodnou vetou

Úvodnú vetu venujte konkrétnemu zamestnávateľovi a konkrétnej pracovnej ponuke, takto sa tvorí špeciálna pozornosť.

KROK 2. Povedzte, aký typ profesionála ste

Najviac dokážete upútať ak poviete niečo z vašej kuchyne. Aký ste typ v rámci svojej profesie, čo máte radi alebo vďaka čomu dosahujete výsledky.

KROK 3. Prečo sa zaujímate o túto pozíciu

Tu prichádza výborná príležitosť zaujať, ak viete čo je pre voľnú pozíciu špecifické. Tu si viete pekne nakloniť zamestnávateľa na svoju stranu, ak vymenujete aspoň dve konkrétne veci, ktoré vás na ponuke zaujali.

KROK 4. Vaše úspechy

Budete o krok pred ostatnými, ak k vaším dosiahnutým úspechom pridáte aj to – AKO DOSAHUJETE úspechy. Čo vám funguje? Ak ste práve pocítili nervozitu, alebo neistotu v tom ako to odprezentovať, mrknite sem

KROK 5. Teraz prišiel čas získať dôveru

Získajte dôveru tým, že odprezentujete 1-2 dôkazy o tom, čo ste dokázali. Čísla, odkazy, linky, weby … verím, že vám pomôže aj toto video.

KROK 6. Magnetický záver

Pozvite zamestnávateľa do spoločnej komunikácie, vyjadrite záujem odpovedať na ďalšie otázky. Alebo sa rovno opýtajte potenciálneho zamestnávateľa vy s odkazom na vašu e-mailovú schránku 🙂 Vložte sem ĎALŠÍ KROK – to je to, kvôli čomu ste sa snažili zaujať – pokračovať s komunikácii po zhliadnutí videa 🙂


Ku kažému bodu povedzte maximálne 2 vety. Ak vám čokoľvek nesedí zmeňte si to tak, ako potrebujete. Spokojne preskočte časti, v ktorých sa strácate. Nebojte sa zakoktať, je to ľudské.

Ak nie ste spokojní ani po 20-tich pokusoch, nechajte to na zajtra. Budete milo prekvapení, tým že vám to pôjde ľahšie.

Hovorte pomaly, pozerajte do kamery a hlavne, video nahrajte v stoji. Posledná vec – nezabudnite, že videoživotopis by mal trvať maximálne 90 sekúnd.

Držím vám palce :), rada vám poradím na online konzultácii.

Silvia 🙂

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov