Projekt UPSVR Zručnosti na trhu práce

Už vám nemusí horieť hlava pri hľadaní práce.

pohovor

Najväčším paradoxom dnešnej doby je, že pri hľadaní práce všetci nasledujú rovnaké postupy, všetci opakujú rovnaké (zlo)zvyky a v závere očakávajú, že sa tým odlíšia od ostatných 🙂

Irónia? Nie, realita.

Ešte som sa nestretla uchádzača, ktorý by na ceste za novou prácou postupoval INAK AKO OSTATNÍ 🙂

Prácu si hľadáme len pár krát za život a vždy sme presvedčení o tom, že vieme ako na to. Čítali sme články ako sa pripraviť na pohovor, ako odpovedať na nepríjemné otázky, dokonca aj ako napísať motivačný list. Vieme, že sa na pohovore odporúča opýtať na 2-3 otázky. Byť slušný, dokonca som sa stretla aj s názorom, že je dobré poďakovať za príležitosť byť na pohovore. Zaujímavé, ale nefunkčné.

Nielen technika zaznamenala vývoj, ale ľudské vnímanie sa posunulo. To čo nám niekedy stačilo, dnes už nestačí. Doba sa zmenila. Svet sa zmenil. Pri hľadaní práce opakujete postupy staré 40 rokov:) a čo je vtipné ešte viac, nevšimli ste si, že nefungujú. A to ani po 10-tich neúspešných pokusoch násjť si prácu.

A tak namiesto toho, aby ste spochybnili svoje postupy a stratégie budete radšej spochybňovať seba.

Prestanete si veriť, necítite absolútnu podporu v tom čo ste prežili, neviete ako na to, aby ste naskočili na novú vlnu prezentácie. Máte pocit, že všetci sú niekde inde. Veľmi sa im chcete vyrovnať, alebo aspoň podobať. Veľmi.

A tu je to, čo sa zmenilo.

Dnes sa nestačí podobať. Dnes je úspech uchádzača v tom, že je sebou. Vie s čím prišiel na pohovor a rovnako vie, čo očakáva.

Ak vám pri hľadaní práce „horí hlava“, je to preto že sa snažíte plniť očakávania, nebyť sebou, kreujete novú osobu – a to bolí. Snažíte sa zapôsobiť tým, akí nie ste. Preto sa trápite a hľadanie práce môže trvať nekonečne dlho. Nie ste na svojom mieste a teda sa nedokážete v tom cudzom prostredí ani odprezentovať.

Na každej konzultácii riešime ako na to. Ako sa odlíšiť, ako odprezentovať svoje preferencie a očakávania.

Dokážete odprezentovať svoje skúsenosti tak aby generovali úspech, ktorý ste nepochybne dosiahli?

Tak už nehľadajte staré postupy, nespoliehajte sa na to, čo ste počuli. Buďte tí, ktorí odprezentujú seba. Stačí len, ak vystúpite so šablón v ktorých sa topíte. Zahoďte očakávania. Začnite počúvať, vnímať a reagujte. Nič viac nepotrebujete.

Konzultáciu si viete objednať tu.

Silvia 🙂

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vašej otázky. Zásady spracovania osobných údajov